1. Ana Sayfa
  2. Girişim

2024’ün ilk çeyreğinde ABD’de piyasaya çıkacak olan Fiat’ın modeli olan 500e abonelik modeliyle satışa sunulacağını duyurdu!

2024’ün ilk çeyreğinde ABD’de piyasaya çıkacak olan Fiat’ın modeli olan 500e abonelik modeliyle satışa sunulacağını duyurdu!
0

Fiat CEO’su olan Olivier Francois, alternatif iş modellerini keşfetmek ve otomobil işinin yeniden şekillenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

2022 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda bulunan Fiat CEO’su Olivier Francois, ABD’de 2024’ün ilk çeyreğinde tamamen elektrikli Fiat 500e’yi piyasaya süreceklerini açıkladı. Ülke genelinde satılacak olan elektrikli arabalar için abonelik sistemi getirmeyi planladıklarını belirtti. Yani geleneksel satış metotlarının dışına çıkacaklarını söyledi.
Oliver Francois, alternatif iş modellerini keşfetmek ve otomobil işinin yeniden şekillenmesi gerektiğine inandığını açıkladı. Oliver François, Fiat’ın stratejisinin ABD satışları artırmaktan ziyade şehir için tasarlanmış olan bir araba ile e-mobilite yani elektrikle çalışan araçların geleceğine odaklandıklarını belirtti.

Aracın yaklaşık 240 kilometrelik menzile ve seviye 2 otonom sürüş sistemine sahip olacağını söyleyelim. Tamamen elektrikli Fiat 500e 2020 yılında ilk kez Avrupa’da piyasaya sürüldüğünü hatırlayalım. Bu Fiat’ın çatı şirketi Stellantis için büyük bir başarı olarak belirtilmişti.

Bir taraftan abonelik hizmetlerinin tüm sektörleri etkisi altına almaya başladığını belirtelim. Genel olarak şirketler de satış ve pazarlama stratejilerini buna göre değiştirmeye başladı. Bu dalga elektrikli arabalar sektörüne de yansıdı.

Yorum Yap