1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

ABD ordusundan Metaverse’e büyük adım.

ABD ordusundan Metaverse’e büyük adım.
ABD Ordusundan Metaverse Büyük Adım
0

ABD, Metaverse furyasına katıldı! ABD ordusu tarafından tasarlanan, Metaverse benzeri araziler taktiksel savaş olanakları sayesinde ABD’yi, bir adım öteye taşıyor.

ABD neden Metaverse’e katıldı?

ABD Ordusundan Metaverse Büyük Adım (2)

ABD ordusu, teklonojiyle ne kadar iç içe olduğunu bir kere daha gösterdi. Gelişen teknolojinin tüm olanaklarından faydalanan ABD, Metaverse’den de geri kalmadı. Sanal gerçekliğe adımıyla beraber, ABD ordusu taktik geliştirme ve deneyim konusunda kendisini bir adım ileriye attı, bu imkanlar doğrultusunda ABD ordusu savaş konusunda artık daha da deneyimli olacak.
STE Programı nedir?

ABD Ordusundan Metaverse Büyük Adım (3)

Sentetik Eğitim Ortamı (STE), ABD’nin savaş taktikleri, arazi bilgilendirme ve öğrenimleri hakkında ordusuna verdiği eğitim programıdır. ABD, STE sayesinde savaş öncesi tatbikatlarını tamamlıyor ve araziye tamamen hakim ve tecrübeli gidiyor.

STE Programı’nın hedefleri neler?

ABD ordusu deneyimsiz olduğu arazilerde, savaş tekniklerinde kendini geliştirmek ve profesyonelliğini bir adım öteye taşımayı hedef edindi!

Kombine Eğitim Merkezi yöneticisi Maria Gervais, ‘’Askerlerimizin nelerle karşı karşıya olduğunu ve arazilerini tanımasını istiyoruz’’ dedi.

Yorum Yap