1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Akıllı saat pazarında şok eden büyüme.

Akıllı saat pazarında şok eden büyüme.
Akıllı saat pazarında şok eden büyüme.
0

Global enflasyon ile birlikte en güçlü görünen sektörlerde bile küçülmeler yaşanırken akıllı saat pazarında şaşırtıcı büyüme görünüyor. Premium akıllı saatlerin yanında ise temel niteliklere sahip ucuz akıllı saatlerin olması bunda en büyük etken.
Akıllı saat pazarı rekor kırıyor.

Yapılan sektör araştırmasına göre akıllı saat pazarı bu yıl yüzde 30 civarında yükselme yaşadı. Hindistan ise yüzde 171 yıllık büyüme ile rekor kırdı ve global olarak en büyük akıllı saat pazarı durumuna geldi.
Üst seviye özellik ile donatılmış premium akıllı saat segmentinde yüzde 23 artış yaşanmış. Segmentin lideri yüzde 50 pay ile Apple ise yüzde 48 büyümüş. Samsung ise Galaxy Watch 5 serisi ile yüzde 62 civarında bir büyüme yaşamış ancak Hindistan’da gerileme yaşadığı için genel pazar payında düşüş olmuş.

Temel özelliklerle donatılmış bütçe dostu segmentiyse yüzde 35 büyümüş. Segmentte Noise markası yüzde 25 artış ile lider. Onu Fire-bolt ve boAt ve Xiaomi takip ediyor. Hintli Noise ülkesinde büyük başarı yakaladığı için global pazarda Apple ve Samsung’un arkasından üçüncü sıraya yerleşmiş bir durumda . Bununla beraber en çok gelir elde edilen kısım haliyle premium segmenti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap