1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Amazon, kullanıcılarını reklama boğacak yeni özelliğini duyurdu.

Amazon, kullanıcılarını reklama boğacak yeni özelliğini duyurdu.
Amazon, kullanıcılarını reklama boğacak yeni özelliğini duyurdu
0

Amazon, bugün pek çok kullanıcısını üzecek bir açıklama yaptı. Şirket, direkt olarak satıcıların ve markaların müşterilere ücretsiz olarak tanıtım e-postaları gönderebileceğini açıkladı.

Halihazırda çoğumuz kampanya ve tanıtım e-postasından zaten sıkılmışken Amazon’dan tepki çekmesi muhtemel bir haber duyuruldu. Seattle’da ‘Amazon Accelerate’ adlı bir konferans yapan e-ticaret devi, doğrudan marka ve satıcıların müşterilere tanıtım e-postaları göndermesine izin vereceğini açıkladı.
Amazon’un yeni uygulamasıyla beraber satıcılar, yakın zamanda kendilerinden alışveriş yapan, düzenli olarak alışveriş yapan ve en fazla alışveriş yapan kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde e-posta gönderebilecek. Bunun için Amazon’un satıcıların hizmetine sunacağı ‘Tailored Audiences’ adı verilen araç kullanılacak. Aracın ABD’deki tüm satıcılar için 2023 yılının başlarında kullanıma açılması bekleniyor. Bu uygulamanın Türkiye’de kullanıma sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Amazon, kullanıcılarını reklama boğacak yeni özelliğini duyurdu

Amazon, şimdiye kadarki en büyük tabularından birisini yıkıyor:

Amazon, bugüne kadar satıcıların alıcılarla direkt olarak iletişime geçmesini pek de desteklemiyordu. Ancak satışların pandemi döneminde görülen zirveden düşmesi ve yavaşlamasıyla birlikte satıcılar da Amazon’ın müşterilerle iletişimi zorlaştırdığını iletmeye başladı. Amazon’un satıcılar ile müşterileri doğrudan bağlantıya sokacak olan e-postaların da buna bir çözüm getirebileceği düşünülüyor.

Diğer yandan yeni çözüm, tahmin edilebilir bir sorunun da işaretçisi konumunda: E-postalarımız, Amazon satıcılarından ve markalar tarafından gönderilen reklam e-postalarıyla dolup taşabilir. Tabii Amazon, e-postaların gönderimi için kullanıma sunacağı araç bu sorunun çözümü de olabilir. Şu anlık elimizden gelen tek şey, özelliğin önümüzdeki aylarda kullanıma girmesini beklemek ve muhtemelen ilk önce ABD’de kullanıma girmesiyle beraber nasıl bir manzara ortaya koyduğunu görmek olacak.

Yorum Yap