1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Animelerden çıkmış gibi duran ilginç klavye.

Animelerden çıkmış gibi duran ilginç klavye.
Animelerden çıkmış gibi duran ilginç klavye.
0

Futuristik klavyeleri, kulaklıkları, klavye tuşları ve tuş kaplamaları ile dikkat çekmeyi başaran Çinli Angry Miao girişimi yeni klavye modeli duyurdu. AM AFA adındaki bu klavye ilk 3 aşamalı Alice klavyesi olma özelliğine sahip.

AM AFA özellikleri ve fiyatı.

Standart klavyelerin el yorgunluğuna yol açması nedeniyle ortaya çıkan çözümlerden biri de Alice tipi klavyeler. Bu klavyeler ortadan ikiye ayrılıyor ve kolları daha fazla açarak yorgunluğu en az seviyeye indirmeyi amaçlıyor.
Angry Miao girişiminin AM AFA klavyesi Macross animesindeki uçakların tasarımından ilham alınmış. 3 farklı renkteki RGB LED aydınlatma profili uçakların hareketlerini yansıtmayı amaçlıyor. Üretim aşamasının saatler sürdüğü söyleniyor.
Diğer bir dikkat çekici tarafıysa tuşları ve devre kartını tutan yaylı yuva desteğinin 3 ayarlanabilir aşamaya sahip olması. Çok yumuşak, yumuşak ve sert destekler ile 18 ayrı hissiyat kombinasyonu elde etmek mümkün. Yeni tuşlar, devre kartı ve tuş yuvaları tamamen bağımsız imal edilmiş.

Böylece tecrübeye fazla katkı sağlamış.
Devre kartı, batarya, kablosuz şarj bobini gibi bileşenler ise orta kısımdan uzaklaştırılmış ve boşluk seslerinin önüne geçmiş. Yüzde 65 kompakt olan klavye tam 68 tuş barındırıyor. Bluetooth 5.0 yanında kablolu bağlantısı da mümkün. Klavyenin sadece kasa ve devre kartı 680$. Üzerine tuşlar ve kaplamalar isterseniz 795$ ücretinde bir rakam oluyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap