1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Ankr ağı saldırıya uğradı, 67 katrilyon dolarlık coin üretildi.

Ankr ağı saldırıya uğradı, 67 katrilyon dolarlık coin üretildi.
Ankr ağı saldırıya uğradı, 67 katrilyon dolarlık coin üretildi.
0

Günler geçmiyor ki yeni bir kripto para ağının saldırı haberiyle uyanmayalım. Sektörün en önemli projelerinden olan Ankr ağı saldırıya uğradı ve saldırganlar Dünya milli hasılasından daha fazla coin üretti.

Ankr saldırıya uğradı.

Gece geç saatlerde Twitter platformunda aşırı fazla coin üretimi ve dolaşımı alarmı veren hesaplar sayesinde Ankr ağının saldırıya uğradığı görüldü. Saldırgan yatırımcılara ödül olarak dağıtılan aBNB coinden 67 katrilyon dolarlık meblağ üretti.
aBNB aynı stabil coinler gibi bir BNB değerine eşit tutuluyordu fakat saldırgan devasa bir miktar ürettiği için bir anda denge bozuldu ve 0.0000000008$ gibi rakamlara geriledi. Geliştiriciler aBNB işlemlerini durdurunca saldırgan bunları sadece 5 milyon USD varlığa çevirebildi. Yani saldırı ucuz atlatıldı.

Saldırının akıllı kontratlarda kısa süre yapılan bir güncellemenin bazı özel anahtarları açık etmesi sonrasında gerçekleştiği söyleniyor . Tüm Anahtarı elde eden saldırgan kontratta devasa bir üretim hakkına sahip oldu. Saldırıya zamanında müdahale edildiği için Ankr ve BNB fiyatlarında büyük düşüşler henüz yaşanmadı.

Yorum Yap