1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple, AirPods ve Beats üretimlerini Hindistan’a taşıyabilir.

Apple, AirPods ve Beats üretimlerini Hindistan’a taşıyabilir.
Apple, AirPods ve Beats üretimlerini Hindistan'a taşıyabilir.
0

Çin ve ABD arasında yaşanan gerilimler ve kısıtlamalar nedeniyle tedarik zincirini çeşitlendirmeye karar veren Apple, cihaz üretimini farklı bölgelere kaydırmaya devam edecek gibi gözüküyor. Yakın zamanda iPhone üretimini Hindistan gibi diğer bölgelere taşımaya başlayan teknoloji devi, Hindistan’da üretilecek cihazlar arasına AirPods ve Beats modellerini de araya katabilir.

Apple, Çin’e olan bağımlılığını azaltıyor.

Routers tarafından bildirilenlere göre Apple, Hindistan’da üretilecek yeni Beats kulaklıkları için hazırlıklarına başladı. Bölgedeki Beats kulaklıkların üretiminden ise Foxconn’un sorumlu olması düşünülürken, ayrıca bazı AirPods modellerinin de üretim hattı değiştirilen ürünler arasına katılacağı açıklanıyor.
Şu an için hangi AirPods modellerinin Hindistan bölgesine taşınacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak konuya yakın kaynaklar, Apple’ın Çinli tedarikçisi Luxshare Precision Industry’nin Vietnam’da AirPods üretimini hızlı bir şekilde artırmaya odaklandığını ve Hindistan bölgesinde AirPods üretimine hazırlandığını açıklıyor.
Bilindiği üzere Apple, uzun bir zamandır Çin’e olan bağımlılığını azaltmak için Hindistan, Meksika ve Vietnam gibi bölgeleri iyice gözden geçiriyor. Başta Hindistan olmak üzere üretim hattında yaşanacak değişikliğin, şirkete fiyatlandırma ve vergiler konusunda fayda sağlanması bekleniyor.
Yorum Yap