1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple, iPhone 14 Plus üretimini azalttı!

Apple, iPhone 14 Plus üretimini azalttı!
Apple, iPhone 14 Plus üretimi azaldı!
0

1 ay önce iPhone 14’ün üretim adedini azaltma kararı alan Apple şimdi de iPhone 14 Plus için aynı planı uyguladı. Birçok kişi Amerikan teknoloji şirketinin iPhone 12’den sonra tasarım ve performans anlamında bir düşüş yaşadığını düşünmekte.

Apple iPhone 14 Plus için üretimi azaltma kararı aldı.

Son günlerde iPhone 14 Pro’dan elde edilen veriler bu model için işlerin yolunda gittiğini gösteriyor fakat diğer iPhone 14 modelleri arzu edilen sonuçları elde edememekte. Apple’ın toplamda 90 milyon adet iPhone 14 modeli üretme düşüncesi kesintiye uğradı.

Apple, iPhone 14 Plus üretimi azaldı!

Apple, Çin’de kendisine ait olan bazı üretim merkezlerine iPhone 14 Plus için üretimini azaltma emri verildi. Bu talebe ek olarak en az bir Apple üretim merkezine de şu talimat verildi: “iPhone 14 Plus bileşenlerinin üretimini derhal durdurulsun.”
Akıllı telefon pazarının küresel çapta ticari anlamda zayıflaması ve bu yılın üçüncü çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatlarının yıllık bazda yüzde 9 oranında azalması bu firmayı da çok etkilemiş bulunmakta.

7.09.2022 tarihinde piyasaya sürülen iPhone 14 Plus, Apple’ın beklentilerini karşılayamamaya devam edecek gibi gözüküyor. iPhone 14 serisinin toplam sevkiyatı geçen yılın aynı dönemindeki iPhone 13 serisinin toplam sevkiyatından daha az olabilme riskini göze alıyor.

Yorum Yap