1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple Music, yıl sonu listelerini içeren Replay’i yeni bir güncelleme ile paylaştı.

Apple Music, yıl sonu listelerini içeren Replay’i yeni bir güncelleme ile paylaştı.
Apple Music, yıl sonu listelerini içeren Replay'i yeni bir güncelleme ile paylaştı.
0

Müzik severler için yılın en keyifli dönemlerinden biri gelmiş bulunuyor. Birçoğumuz hâlâ Spotify’ın yıl sonu özetini içeren Wrapped’ini bekliyor olsak da Apple bu konuda daha erken davrandı ve Wrapped’e benzer Replay’i bugün paylaştı. Teknoloji devi, 2019’da yayına alınan Replay’e ilk kez büyük bir güncelleme getirdi.

Yeni özellikler eklenen Replay’de en iyi sanatçıları, şarkıları, albümleri, türleri ve toplam dinlenen dakikaları kişiselleştirilmiş bir şekilde daha fazla veri ağırlıklı, paylaşılabilir bir şekilde bulmak mümkündür. Ayrıca bir sanatçının ya da türün ilk 100’ünde yer alan hayranlar, sıralamalarını gösteriyor.




Apple Replay’in en ilgi çekici yanlarından biri de kullanıcıların 31 Aralığa kadar dinleme alışkanlıklarının nasıl değiştiğini takip edebilecek olmasıdır. Böyle bir özellik Spotify Wrapped için mümkün değil ve Apple’ın Replay’ini diğer dijital müzik platformlarının yıl sonu özetlerinden ayırmakta.

İstatistikleri gördükten sonra 2022 Replay’lerini sosyal medyada veya mesajlaşma platformlarında paylaşabilmek de mümkün hâle geldi. Spotify Wrapped’in bu kadar başarılı olmasının en önemli nedenlerinden biri hiç şüphesiz içeriklerin sosyal medyada paylaşılabilir ve bunun kişiler arası etkileşimi artırıyor. Bu nedenle Apple’ın sonuçları başkalarıyla paylaşmayı mümkün kılmış olması pek de şaşırtıcı değil, fakat güzel bir gelişme.

Yorum Yap