1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Apple’dan yeni AR/VR girişimi! VR başlık yakında gelebilir.

Apple’dan yeni AR/VR girişimi! VR başlık yakında gelebilir.
Apple’dan yeni AR/VR girişimi! VR başlık yakında gelebilir
0

Pek çok kullanıcı Apple tarafından piyasaya sürülecek AR/VR aksesuarları merakla bekliyor. Bloomberg’in verdiği haberine göre Apple, üç farklı isim için ticari marka başvurusu gerçekleştirdi. Haitong Intl Tech Research analisti olan Jeff Pu, Apple AR/VR aksesuarı ile ilgili açıklama yaptı. Pu, Luxshare adlı firmanın 2022 ve 2024 yılları arasında gelecek olan cihazlar için Apple’ın ana tedarikçileri arasında yer alacağının altını çizdi.

Apple, AR/VR aksesuar için ticari marka başvurusu gerçekleştirdi.

Apple, Google ve Amazon gibi şirketler, geliştirdikleri ürünlerin sızdırılmaması için bazı marka başvurularını paravan şirket üzerinden yapıyor. Analistler, Apple’ın Reality Pro, Reality Processor ve Reailty One için yaptığı marka başvurularının da paravan şirket tarafından gerçekleştirdiğini tahmin ediyor.

Apple’dan yeni AR/VR girişimi! VR başlık yakında gelebilir

Immersive Health Solutions LLC tarafından yapılan marka başvuruları, ABD başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, Uruguay ve Suudi Arabistan gibi pek çok ülkede de gerçekleştirildi. Apple, tıpkı Reality Pro, Reality Processor ve Reality One başvurularında olduğu gibi realityOS için de paravan şirket üzerinden marka başvurusu gerçekleştirmişti.
Reality One için yapılan ticari marka başvurusunda sanal ve artırılmış gerçeklik başlıkları altında gözlükler ve akıllı gözlükler ifadeleri yer alıyor. Reality Pro’da ise aynı ürünlerin daha gelişmiş özelliklere sahip olacağının altı çiziliyor. Reality Processor, şirketin geliştireceği AR/VR cihazlarda kullanılacak olan işlemciyi temsil ediyor.
Yaklaşık 20 yıldır sanal gerçeklik teknolojileri üzerine çalışma yürüten Apple, AR/VR teknolojilerini özenle saklıyor. İlk artırılmış gerçeklik ürününü 2023 yılında çıkaracağı tahmin edilen Apple, şimdiden 2. nesil AR/VR başlık için çalışmalara başlamış durumda.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple Glasses adıyla geleceği iddia edilen cihazın birinci nesil Apple Watch’a benzer bir bicimde iPhone için ekran görevi göreceğini belirtti.

Yorum Yap