1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple’den şok NFT hamlesi!

Apple’den şok NFT hamlesi!
Apple’den şok NFT hamlesi!
0

Apple’ın bir süre önce uygulamalarda yapılan NFT satışları için kesinti şartı koştuğu ve dışarıdan herhangi bir alıma izin vermeyeceğine yönelik iddialar topluluğun tepkisini çekmiştir. Apple tepkili duymazdan geldi.

Kripto para uygulamalarına yeni şartlar.

Güncellenen App Store sözleşmelerine göre bundan sonra iOS uygulamalarında yapılacak NFT satışları mutlaka kesintiye dahil olacaktır. Geliştiricilerin bunun haricinde yönlendirme tuşları, linkleri yada farklı aksiyonları koyması istenmiyor. Bunun ihlali haliyle uygulama ve hesap silinmesine gidilecektir.

Apple’den şok NFT hamlesi!

Özellikle OpenSea gibi platformların sadece komisyonla çalıştığını düşünürsek NFT satışlarından kesinti yapılması haliyle kullanıcıları etkileyecek ve elde edilecek gelir düşecektir. Bu da taban fiyatların daha yükselmesine neden olması mümkün. NFT topluluğu yeni düzenlemeyi şiddetle eleştirse de Apple bunu uygulayacaktır.
Diğer taraftan kripto para borsalarının ve bu ticareti yapan diğer tüm platformların aldıkları faaliyet lisansına göre ilgili ülkede listeleneceği söylendi. Genelde yerel çalışan borsalar için sıkıntı yok ancak Binance global ve OpenSea gibi platformlar nasıl davranacak şu an için merak konusu.

Yorum Yap