1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Apple’ın uygulama marketinde yeni ücretlendirme dönemi: 10 bin dolara kadar esneklik.

Apple’ın uygulama marketinde yeni ücretlendirme dönemi: 10 bin dolara kadar esneklik.
Apple'ın uygulama marketinde yeni ücretlendirme dönemi: 10 bin dolara kadar esneklik.
0

App Store ile işbirliği yapan geliştiricilere Apple’ın yayınladığı 700 adet yeni ücret belirleme seçeneği sayesinde ticaret yapmayı kolaylaştıran kapsamlı fiyatlandırma araçları sunuldu. Ülkesel yada bölgesel fiyatlandırma yapmak ve döviz kuruna bağlı olan fiyat değişikliklerini yönetmek eskisi gibi çok zaman almayacak.

App Store için yeni fiyat seçenekleri sunuldu.

Apple’ın resmî sitesinden yapılan açıklamada fiyatlandırma işlemleri için devreye sokulan ilgili yeniliklerin abonelik hizmetlerinin geçerliliğini süre bakımından otomatik bir şekilde uzatabilen uygulamalar ile uygulama içerisinde hizmet veya ürün satan yazılımlar için aktifleştirildiği açıklandı.
Önümüzdeki yılın ilkbahar sezonunda ise diğer bütün uygulamalar ile uygulama içerisinden ürün veya hizmet satan yazılımların bu yeniliklerden yararlanabileceği söylendi. Geliştiriciler kendi ürünlerini Apple’a bağlı olan 175 adet mağazada 45 ayrı para birimi eşliğinde fiyatlandırılacak.

Bu düzenleme ile bir yazılıma biçilebilen en düşük fiyat 0.99 dolardan 0.29 dolara düşürüldü ve bir uygulama için belirlenebilen azami fiyat 1000 dolardan 10 bin dolara kadar yükseltildi. Bir yazılımcı bir ürünü için 1000 dolar veya daha fazla bir ücret talep ediyorsa o yazılımcının bu durumu Apple’a bildirmesi zorunlu.

Apple kendisine iletilen bu bildirim doğrultusunda ilgili fiyat etiketi talebini onaylayacak veya reddedecek. Ayrıca ücretli uygulamalar için yeni bir döviz / fiyat endeksi belirlendi. Bu endekse göre mağazalarda yer alan para birimleri içinde özel bir ana fiyat belirlenebilecek.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap