1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

ARK Invest, 21 milyon dolarlık Coinbase hissesini satın aldı.

ARK Invest, 21 milyon dolarlık Coinbase hissesini satın aldı.
ARK Invest, 21 milyon dolarlık Coinbase hissesini satın aldı.
0

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, her ne kadar 2022’nin başında hızlı bir büyüme yaşasa da yaşanan piyasa çöküşünde pek iyi günler yaşamadı.
İşe alımları durduran borsa, hisseleri konusunda baya oldukça kritik düşüşler yaşadı. Hisselerin düşüşünü fırsat bile Ark Invest ise hisse alımlarına hala devam ediyor. Yakın zamanda hisselerinin düşmesi nedeniyle Coinbase İn 546.579 hissesini satın alan şirket, hisselerini yavaş yavaş artırmaya devam ediyor.

Kripto piyasasında son dönemde oldukça hareketli dönemden geçiyor. Bu durumu fırsata çeviren bazı şirketler hisse satın alarak, sektörde devamlılık sağlamayı planlanıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; ARK Invest, kripto piyasadaki hareketli döneme rağmen 21 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın aldığını söyledi.
Ağustos ayında, ARK’nın Baş Yatırım Sorumlusu Cathie Wood, kripto borsasına yönelik bir SEC soruşturması nedeniyle fonun Coinbase Deki varlıklarını azalttığını söylemişti. Son olarak ARK nın 7,7 milyon COIN hissesine sahip olduğunu ve geçtiğimiz yıl boyunca holdinglerine yaklaşık 2 milyon hisse ekledi.

Yorum Yap