1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

Artırılmış gerçeklik gözlükleri firması Nreal, 15 milyon dolar yatırım aldı.

Artırılmış gerçeklik gözlükleri firması Nreal, 15 milyon dolar yatırım aldı.
Artırılmış gerçeklik gözlükleri firması Nreal, 15 milyon dolar yatırım aldı
0

Nreal’ın 15 milyon dolarlık yatırım, Güney Kore merkezli güneş gözlüğü markası olan Gentle Monster’ın çatı şirketi IICOMBINED firmasından yapıldı. Artırılmış gerçeklik gözlükleri geliştiren Çin merkezli bir girişim olarak önümüze çıkan Nreal’ın C+ serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım almıştı, aradan geçen 5 ayın ardından yeni bir yatırım daha aldığını açıkladı.

Nreal tarafından yapılan açıklamaya göre girişime, 15 milyon dolar yatırım yapıldı. Nreal’ın 15 milyon dolarlık yatırımı ise Güney Kore merkezli güneş gözlüğü markası olan Gentle Monster’ın çatı şirketi IICOMBINED firması tarafından geldi. Alınan 15 milyon dolarlık bu yatırım ile birlikte Nreal girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 245 milyon doları geçti.

Artırılmış gerçeklik gözlükleri firması Nreal, 15 milyon dolar yatırım aldı

Nreal’ın verdiği bilgilere göre yapılan yatırım, şirketin başta ABD olmak üzere global büyümesini hızlandırmak amacıyla kullanılacak. Gentle Monster markası geçtiğimiz dönemlerde Huawei ile beraber bir güneş gözlüğü geliştirmişti.
Gerçekleşen yatırımdan sonra Nreal ve Gentle Monster’ın artırılmış gerçeklik destekli güneş gözlüğü modeli geliştirmeleri sürpriz olmayacaktır. Nreal’ın yatırımcıları arasında IICOMBINED’ın yanı sıra Alibaba, Angel Plus China, CICC,NIO Capital, YF Capital, Kuaishou Technology, Everbright, China Growth Capital | CGC, Hongtai Capital Holdings ve Shunwei Capital gibi büyük firmalar da yer alıyor.

2017 yılında Bing Xiao ve Chi Xu tarafından Çin’de kurulan Nreal, artırılmış gerçeklik teknolojisini bünyesinde bulunduran gözlükler geliştiriyor. Nreal’ın şu an için Light ve Air olmak üzere iki farklı gözlük modeli bulunuyor. Nreal Air isimli artırılmış gerçeklik gözlüğü şu an sadece Çin’de satışa sunulmuş durumda. Nreal Air’ın ilerleyen dönemlerde ise ABD, Japonya, Birleşik Krallık, Güney Kore, İspanya ve Almanya’da da satışa başlaması bekleniyor.

Yorum Yap