1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Aytemiz, Metaverse’ün ilk akaryakıt istasyonunu kurdu.

Aytemiz, Metaverse’ün ilk akaryakıt istasyonunu kurdu.
Aytemiz, Metaverse’ün ilk akaryakıt istasyonunu kurdu
0

Aytemiz, Metaverse’te açtığı yeni yakıt istasyonu ile dünya çapında sanal evrene giren ilk akaryakıt şirketi oldu. Popüler evren Decentraland’te 139,-72 koordinatlarında, aylık 280 bin kişi tarafından ziyaret edilen Dragon City isimli tema parkın yanına kurulan bu istasyon, akaryakıt ve market alışverişlerinde kişiselleştirilmiş deneyimler sunmayı amaçlıyor.

Metaverse’ün kullanıcıların sanal ve gerçek dünyayı aynı anda deneyimleyebildiği bir tür yeni gerçeklik olduğunu bizlere hatırlatan Aytemiz Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, “Metarverse’ün ilk akaryakıt istasyonunu Decentraland içerisindeki popüler yerlerden biri olan ve şu anda aylık olarak 280 bin kişi tarafından ziyaret edilen Dragon City isimli tema parkın yanına kurduk. Özellikle erişimi kolay ve eğlenceli bu yeni sanal deneyimin herkesin çok ilgisini çekeceğini düşünmekteyiz. Bu yeni sanal dünyanın, e-ticaret de dahil, tüm ticareti yeniden değiştireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde market ve akaryakıt alışverişlerimizi çok daha kişiselleştirilmiş deneyimlerle yapmak mümkün olacak. Metaverse evreninde yer alan dünyanın ilk akaryakıt markası olarak geleceğe kendimizi bugünden hazırlamaya başlıyor, sunacağımız deneyimlerle rekabette ön plana çıkmayı hedefliyoruz. Bu tür teknoloji odaklı projelerin gençlerin daha fazla ilgisini çekeceğini biliyoruz. Geleceği sahiplenen farklı projelerle sektörümüze öncülük etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Aytemiz, Metaverse’ün ilk akaryakıt istasyonunu kurduMetaverse’e özel akaryakıt: MetaFuel

Aytemiz’in Metaverse için özel olarak yerleştirdiği yakıt hakkında da bilgi veren Demirağ: “Geleceğin yakıt konsepti olan ‘MetaFuel’ yakıtına ilk defa bu istasyonumuzda bir pompa adasında yer verdik. Teknoloji meraklıları AR teknolojisi sayesinde MetaFuel pompa adalarını, akıllı cihazlarını kullanarak deneyimleme ve görme fırsatını yakalayabilecekler. Dünyadaki ticaret yapma şeklinin tamamen değişeceği yakın gelecekte Metaverse için geliştirilen tüm ürünleri bu evrendeki alanları ziyaret etmek ve kendi özel para birimleriyle satın almak mümkün olacak. Dönüşen dünyada şirketler, toplam cirolarının ve kârlarının büyük oranını bu sanal evrenlerdeki faaliyetlerinden sağlayacaklar.”

İstasyonunda Aytemiz Vaay uygulaması ile birlikte Self Servis, Motorcu Dostu İstasyon ve elektrikli araç şarj noktası gibi Aytemiz’in müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerde bulunuyor. Aytemiz’in yeni ve modern konseptli ON 7/24 Market’inin de bulunduğu istasyonda Aytemiz’in katkılı yakıtı Optimum da gösteriliyor. On the Wash bölümünde ekspres araç yıkama hizmeti yer alırken, Aytemiz istasyonlarında satış yapan lider madeni yağ markası olan Castrol’ün ürünleri de marketteki raflarda yer alıyor. Elektrikli araç şarj noktasında ise yenilenen tasarımıyla yüzde 100 elektrikli ve 440 km WLTP (Hafif Taşıtlar İçin Dünya Genelinde Uyumlu Test Prosedürü) menzile sahip olan MG’nin yeni ZS EV modeliyle gelecekteki dönüşüm belirtiliyor.

Yorum Yap