1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

TOGG adına büyük gelişme. İlk prototip batarya üretimi tamamlandı!

TOGG adına büyük gelişme. İlk prototip batarya üretimi tamamlandı!
Togg adına büyük gelişme, ilk prototip batarya üretimi tamamlandı!
0

Togg’un çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Siro Energy’i ilk prototip batarya üretiminin başarılı bir şekilde sonuçlandığını belirtti.

Siro Energy’nin resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada ‘’ Elektrikli araçlar başta olmak üzere farklı batarya kullanım alanlarına yönelik geliştirme faaliyetlerine başladığımız Gebze’de ilk prototipimizin üretim ve testlerini sorunsuz bir şekilde tamamladık’’ ifadelerini kullandı.
TOGG ve Farasis ortaklığı

TOGG ve Farasis Ortaklığı

siro

Geçmişte yaşanan gelişmelere kısaca bir göz gezdirelim. TOGG, yerli otomobilin batarya kısmında Farasis ile çalışacaklarını açıklamıştı. Bu gelişmelerle birlikte geçtiğimiz yıl TOGG ve Farasis birlikteliğinde Siro (Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. A.Ş.) kuruldu.

O dönemde yapılan açıklamalarda Siro’nun TOGG’un batarya ve paketleriyle kendini sınırlamayıp. Türkiye’de ve çevre ülkelerde enerji depolama çözümleri oluşturacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz sene Gemlik’te Siro’nun batarya tesisi kuracağı duyrulmuştu. Bu gün yapılan açıklamada batarya üretimine dair ilk somut adım bizi karşılıyor.

TOGG’un bataryası

Eski paylaşımlara baktığımızda TOGG’un yüksek nikel oranlı kese tipi hücreler kullanacağını görüyoruz. Kullanıcak batarya paketleri hakkında henüz net bir bilgi verilmedi, ancak 300 km ve 500 km seçenekleri ile 30 dakikanın altında %80’e kadar şarj dolumu vaad ediliyor.

TOGG ne zaman çıkıcak

İlk model olan TOGG C-SUV’un üretimi için Gemlik’teki fabrikanın faaliyete geçme tarihi 29 Ekim 2022 olarak planlanıyor. 2023’ün ilk çeyreğinde gündelik yaşamda göreceğimiz iddia ediliyor.

Yorum Yap