1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Bazı iPhone modellerinden SIM kart yuvası kaldırılacak.

Bazı iPhone modellerinden SIM kart yuvası kaldırılacak.
Bazı iPhone modellerinden SIM kart yuvası kaldırılacak.
0

Gündelik hayatımızda telefonlarımızda kullandığımız SIM kartları tamamen ortadan kaldırabilecek olan eSIM teknolojisi, aslında telefonlara gömülü bir şekilde gelecek bir SIM kart teknolojisi. Cihazın içine gömülü şekilde olan dijital eSIM’ler, değiştirilemiyor ve çıkartılamıyor.

eSIM sayesinde, birden fazla operatör kullanıyorsanız ekstradan SIM kart almanıza gerek kalmıyor. Telefondan, operatörler arasında geçişler yapabiliyorsunuz ve istediğiniz operatörü etkin edebiliyorsunuz.
Apple’dan eSIM kararı.

Deneyimli Apple analisti Mark Gurman, Apple’ın iPhone 14 ailesinin bazı modellerinde sadece eSIM teknolojisini kullanmayı planladığını açıkladı. Bununla birlikte Gurman’a göre, gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone 15 serisinin tamamı yalnızca eSIM destekli olacak ve SIM kart yuvası yer almayacak.

Bazı iPhone modellerinden SIM kart yuvası kaldırılacak.

Türkiye’deki kullanıcılar bu değişimden nasıl etkilenecek.

Aslına bakacak olursak, iPhone’lardan SIM kart yuvasının kalkması ve tamamen eSIM’e geçilmesi, Türkiye’deki kullanıcıları pek etkilemeyecek.

Çünkü ülkemizde halihazırda hizmet veren operatörler, eSIM teknolojisine destek veriyor. Tek yapmanız gereken, operatörünüzle iletişime geçerek eSIM teknolojisine geçmek. Şu anda Apple, eSIM destekli Apple Watch modellerinin ülkemizde satışı yapılmıyor.

Yeni yapılan bir pazar araştırma çalışmasına göre, geçtiğimiz yıl 1 milyara ulaşan eSIM özellikli cihaz sayısı, 2025 yılına kadar 2 milyar seviyesine kadar varacak. Bu teknolojik cihazların büyük bir kısmını ise akıllı telefonlar oluşturacak.

Yorum Yap