1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

BioNTech’den mRNA kanser aşısı için beklenen tarih geldi!

BioNTech’den mRNA kanser aşısı için beklenen tarih geldi!
BioNTech'den mRNA kanser aşısı için beklenen tarih geldi!
0

Günümüzde kanseri yüzde 100 ortadan kaldıran kanser aşısı için bekleyen insanların sayısı her geçen gün artmakta. Bu durumun farkında olan BioNTech için zorlu bir süreç daha başladı. Kanser hücrelerini yok etmeyi hedefleyen Alman şirketin yeni planı nihayet belli oldu.

mRNA kanser aşısı veya mRNA Covid aşı teknolojisi olarak adlandırılan bir projenin üzerinde çalıştığını söyleyen  Özlem TÜRECİ ve Uğur ŞAHİN birçok kişiyi kansere karşı umutlandıran açıklamalar yapmaya devam ediyor.

BioNTech'den mRNA kanser aşısı için beklenen tarih geldi!mRNA kanser aşısı ne zaman üretilecek ?

Devrim niteliğinde olan bir mRNA Covid aşısı üretmek için Pfizer ile ortaklık kuran Alman firma, BBC’de çalışan Laura KUENSSBERG ile bir röportaj yapıldı. İlgili röportajda BioNTech’in bundan böyle bağışıklık sistemindeki Covid-19 virüsünü yok eden mRNA teknolojisinin kanser hücrelerini temizlemede de kullanılacağı dile getirdi.

Pfizer ve BioNTech insanların bağışıklık sistemini kanser hücrelerini aramaya ve onları yok etmek istiyor. Görünüşe göre sağlık sektöründe yeni bir devrimin ayak sesleri duyulmakta.

ŞAHİN, mRNA tabanlı olan kanser aşılarının en geç 2030 yılında üretileceğini söyledi. Kendisine göre bu proje 2030 senesinden önce bitirilecek.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap