1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Blizzard oyunları artık Çin’de oynanmayacak.

Blizzard oyunları artık Çin’de oynanmayacak.
Blizzard oyunları artık Çin’de oynanmayacak.
0

Sert yasaları ve sıkı lisans prosedürleri ile bilinen Çin, yakında oyuncuların canını çok sıkacak bir adım atacak. Önümüzdeki aylar NetEase ile lisans anlaşması bitecek olan Blizzard, oyunlarını Çin pazarında çekmeye hazırlanıyor.

Diablo İmmortal engellenmeyecek.

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Blizzard’ın Çin firması NetEase ile yaptığı lisans anlaşması 23 Ocak 2023’te bitecek. Bu tarihten itibaren World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch 2, Warcraft 3, StarCraft serisi, Diablo 3 ve Heroes of the Storm Çin’de oynanamayacak.
Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan Diablo İmmortal ise Blizzard ve NetEase birlikteliğinde geliştirildiği için erişime açık olmaya devam edecek. Blizzard, NetEase ile yeni lisans anlaşmasına varamadıklarını ve bu yüzden Şubat 2023 itibari ile oyunlarının ülkede erişime kapanacağını doğruladı.
Blizzard ve NetEase ın arası bozuk.

Blizzard, lisans anlaşması biteceği için Çin’de oyunculara teşekkür etti ve ilerde tekrar buluşmak için çaba yapacaklarını belirtti. NetEase nin Ortaklık Başkanı Simon Zhu ise Blizzard yetkililerini aşağılayıcı sözler kullandı. Görünüşe bakılırsa bir zamanların önemli ortaklığı geri dönülemeyecek bir noktaya yaklaşmış.V

Yorum Yap