1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Blockchain 67,4 milyar dolara ulaşabilir!

Blockchain 67,4 milyar dolara ulaşabilir!
Blockchain pazarı 67,4 milyar dolara ulaşacak
0

MarketsandMarkets geleceğe yönelik olarak yaptığı araştırma sonrası, blockchain dünyasının büyüyeceğini ve 2026 yılında 67,4 milyar dolara ulaşacağını duyurdu.

Bir araştırma şirketi olan MarketsandMarkets bu aralar blockchain üzerinde araştırmalarına devam ediyor. Temmuz ayının ilk haftası yeni bir araştırma raporu yayımladı. Yaklaşık olarak 10 binin üzerinde katılımcı sağlanan bu araştırma ile 2026 yılına kadar olan blockchain pazaranının büyüme hacmi araştırılmaya başlandı. Aynı araştırma sonucu ise 2026 yılı blockhain pazarının 67,4 milyar dolara kadar ulaşması beklendiği söylendi.
Bunu bilmekte fayda var ki blockchain dünyasının şuan olan hacmi ise 4,9 milyar dolar seviyelerinde.

MarketsandMarkets Şirketi Nedir?

Şirket kendini diğer şirketlerden şöyle ayırıyor;

  • Sektördeki en ayrıntılı pazar segmentasyonu.
  • Rekabetçi bir ortam sağlayan kilit piyasa oyuncularının patentlerinin ve profillerinin derinlemesine analizi.
  • Coğrafyalardaki teknolojiler, hizmetler ve uygulamalar gibi segmentler için pazar verileri.
  • Büyük pazar segmentlerinin üst düzey analizi ve fırsatların belirlenmesi.

Sendika araştırması, danışmanlık ve içerik yönetimi gibi hizmetleri olan bu şirket 2010 yılından beri yaptığı araştırmalar ve tutturma oranları ile kullanıcıların dikkatini çoktan çekmiş bir şirket.

Blockchain Teknolojisi nedir?

Blockchain teknolojisinin merkezi bir sistemi yoktur. Bilgisayarlar üzerinden blok zincirinde yer alan bilgilere ulaşım sağlanabilir. Blockchain, yani Türkçe ismi ile Blok Zinciri. Bu sistem bloklardan oluşan zincir bir yapıyı tanımlıyor. Bu sistem dağınık olan yapı üzerinde şifrelenmiş işlemlerin takibini sağlar. Blockchain, iş ağlarında bulunan işlemlerin kayıt altında tutulması ve varlıklarının sürekli takip edilmesi gibi süreçleri kolaylaştırıyor.

Yorum Yap