1. Ana Sayfa
  2. Finans

Brezilya kripto paraları ödeme aracı olarak kabul etmekte.

Brezilya kripto paraları ödeme aracı olarak kabul etmekte.
Brezilya kripto paraları ödeme aracı olarak kabul etmekte.
0

El Salvador’un kripto paraları yasal ödeme araçlarından birisi olarak kabul etmesi ile birlikte piyasada yaşanan büyük heyecan yerini büyük düşüşe bıraktı ve bir süredir ülkelerden regülasyona yönelik haberler gelebiliyordu.

Brezilya’da önemli Bitcoin hamlesi.

Nisan ayında Brezilya senatosu tarafından onaylanan fakat Temsilciler Meclisi’nde uzun süredir bekleyen yeni kripto para düzenlemesi bu hafta itibariyle imzalanmış durumda. Düzenleme kripto paraları ödeme aracı olarak kabul ederken önemli cezalar da getirmekte.
Düzenlemeye göre kripto para firmaları sanal hizmet sağlayıcısı lisansı almak zorundadır. Aksi halde faaliyet gösteremeyecektır. Sanal varlıklar ile dolandırıcılık yapanlar ise 2-6 yıl arasında hapis cezası ve tazminat cezasına çarptırılabilecektir. Kripto varlıkların denetimini ise Menkul Kıymetler Komisyonu yapacaktır.

Kripto para düzenlemesi Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe girecektir. Bu haberle birlikte 16 bin dolar altını zorlamaya başlayan Bitcoin fiyatı sıçrama yaparak 17 bin dolar sınırına dayanmış durumdadır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap