1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Call of Duty: Modern Warfare II rekora gidiyor!

Call of Duty: Modern Warfare II rekora gidiyor!
Call of Duty: Modern Warfare II rekora doğru koşuyor!
0

Activision In ünlü oyun serisi Call of Duty bir türlü durmak bilmiyor. 28 Ekim’de piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare II, şimdiden 2022’nin en fazla hasılat yapan eğlence yapımı olmayı başardı. Piyasaya çıktığı ilk üç günde 800 milyon dolar kazandıran yapım, ilk 10 gününde dünya çapında 1 milyar dolarlık hasılatı geride bıraktı.
Call of Duty serisi için yeni rekor!

Belirtilenlere göre Call of Duty: Modern Warfare II, 2012 yılında piyasaya sürülen ve 15 günde 1 milyar dolarlık hasılat elde eden Call of Duty Black Ops II’nin rekorunu yalnızca 10 gün içerisinde geçmeyi başardı. Böylelikle popüler yapım, Call of Duty serisi için yeni bir rekora imza atmış oldu.
Yapılan resmi açıklamada Activision, PlayStation, Xbox ve PC platformlarında bir milyardan fazla karşılaşmanın oynandığını ve 200 milyon saatin üzerinde vakit harcandığını belirtti. Ayrıca bu dev şirket, oynaması ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty Warzone 2.0’ı 16 Kasım’da Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC kullanıcılarını buluşturmaya hazırlanıyor.

MW II’nin satış başarısının arkasında, şüphesiz Steam platformunun yer aldığını belirtebiliriz. Zira sevilen yapım, beş yılın ardından Valve’in dijital platformunda yer alan ilk ve tek Call of Duty oyunu oldu.

Yorum Yap