1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Cyberpunk 2077’nin devam oyunundan ilk tarih verildi.

Cyberpunk 2077’nin devam oyunundan ilk tarih verildi.
Cyberpunk 2077’nin devam oyunundan ilk tarih verildi.
0

Büyük beklentilerle çıkan ancak optimizasyon sorunlarının gölgesinde kalan Cyberpunk 2077’nin devam oyunundan bilgiler gelmeye devam etmekte. CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamaya göre devam oyunu 2024 yılına kadar geliştirme aşamasına girmeyecektir.

CD Projekt’in şu anda yapması gereken çok şey bulunuyor. Şirket şu anda yeni bir Witcher üçlemesi de dahil olmak üzere beş Witcher projesi üzerinde çalışmakta ve aynı zamanda Cyberpunk 2077 için kapsamı son derece büyük olan Phantom Liberty genişleme paketini hazırlanıyor. Ve bu bittiğinde ekipler, Cyberpunk evreninde geçen bir devam oyunu olan Project Orion’u hedef alacaktır.
Cyberpunk 2077’nin devam oyununa en erken 2024’te başlanacaktır.

Cyberpunk 2077’nin devam oyunundan ilk tarih verildi.

Bir soru-cevap oturumunda konuşan CD Projekt başkanı Adam Kicinski, Project Orion’un geliştirilmesinin 2023’te başlamayacağını onayladı. Bunun yerine, ön prodüksiyon sürecinin en erken 2024’te başlayacağı söylendi. Phantom Liberty yayınlandıktan sonra ekipler Orion’a geçecek ve ön prodüksiyondan önce konsept geliştirme aşamasına başlayacaktır. Bu, oyunun çeşitli yönlerinin planlandığını ve çizildiği dönemi göstermekte. Yani ön gelişim sürecinin de erken bir dönemi olarak ifade edebiliriz.

CD Projekt, projenin duyurusu sırasında “Orion, Cyberpunk serisini daha da ileriye taşıyacaktır ve bu karanlık gelecek evreninin potansiyelinden yararlanmaya devam edecektir bir sonraki Cyberpunk oyunumuzun kod adıdır.” söyleminde bulundu. Bu açıklamanın üstünde oyunun nasıl olacağını belirten bir açıklama bulunmuyor.

Öte yandan söylendiği gibi ön prodüksiyon aşaması geliştirme evresinin çok başını ifade etmektedir. Her şeyin düşünüldüğü gibi gittiği senaryoda oyunun 2024’te geliştirilmeye başlandığını düşünürsek çok güzel bir tahminle oyunun 2027/28 yıllarında çıkacağını düşünüyoruz.

Yorum Yap