1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

Dijital sağlık girişimi Medical Informatics 27 milyon dolarlık yatırım aldı.

Dijital sağlık girişimi Medical Informatics 27 milyon dolarlık yatırım aldı.
Dijital sağlık girişimi Medical Informatics 27 milyon dolarlık yatırım aldı.
0

Dijital sağlık girişimi Medical Informatics 27 milyon dolarlık yatırım aldı. 27 milyon dolarlık yatırım, Catalio Capital Management ve Intel Capital tarafından ortaklaşa yönetiliyor. ABD merkezli şirketin yatırım turuna DCVC, TMC, nCourage Notley ve TGH Innoventures katılım sağladı.

Uzaktan hasta izleme hizmeti veren şirket, 2010 yılında kurulmuştur. Sickbay Clinical Platformu sayesinde hasta başı tıbbi cihazlardan gerçek zamanlı sağlık verisi sağlamakta. Bu veriler, uzaktan izlenebilir dur. Kullanıcılar EHR’lerden yani elektronik sağlık kayıtlarından bu bilgilere ulaşabiliyordur.
Sağlık verileri fiziksel ve mental sağlığı ile ilgili kayıtlı tüm bilgiler olarak tanımlanan kavram, hasta hekim ilişkisinde güvenin sağlam temellere dayanarak oluşturulmasını sağlamakta. Ocak ayında sağlık verisi işine odaklanan Verana Health150 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştur. ABD merkezli şirket, şimdiye kadar 14 yatırımcıdan 288,8 milyon dolar yatırım almıştır. Yeni gelen yatırım ise iş geliştirme ve Ar-Ge çalışmaları için kullanılacağını açıklanmıştır.

Verana Health, Amerikan Nöroloji Akademisi, Amerikan Oftalmoloji Akademisi ve Amerikan Üroloji Derneği ile çalışmakta  Şirketin oftalmoloji, nöroloji ve üroloji alanına odaklandığını belirten CEO Sujay Jadhav, şimdiye kadar 90 milyon hastanın sağlık verisini topladıklarını belirtti.

Şirket, geliştirdiği sensörlerle dijital olarak vücut tarafından üretilen, kan veya idrar gibi vücut sıvılarında tespit edilen ve spesifik bir süreci, durumu yada hastalığı belirten bir madde yani biyobelirteçlerin izlenmesine yardımcı olmakta. Ayrıca araştırma ve hasta bakımı için giyilebilir sensörlerden elde edilen veriyi yorumlamaya yardımcı olmak VivoSense adlı bir yazılıma sahiptir.

Yorum Yap