1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Discord sunucularında abonelik dönemi başlıyor.

Discord sunucularında abonelik dönemi başlıyor.
Discord sunucularında abonelik dönemi başlıyor.
0

İletişim veya sosyal medya platformlarında artık abonelik sistemi önemli bir gelir kapısı olmaya başladı. Twitter, Telegram, YouTube gibi platformlar mevcut reklam gelirlerinin yanına abonelik gelirlerini de eklemeye başlıyor. Discord da bu trendden uzak kalamadı.

Discord sunucularda abonelik dönemi.

Discord normal olarak Nitro adını verdiği bir abonelik sistemine sahipti ve üyelere premium özellikler sunuyordu. Şimdi ise sunucu sahipleri de belirli içerikler için takipçilerinden abone olmalarını isteyecek.
Yaklaşık 1 yıldır süren test sürecinde olan Sunucu Abonelikleri, ABD’de dağıtıma başladı. Sunucu sahipleri artık standart üyelere farklı, abone olan üyelere farklı içerikler sunabilecek. Örneğin bonus videolar, hediyelik satışlarına erken erişim ve oylamalara katılım hakkı bunlar arasında.
Discord abonelikleri farklı fiyatlar ile gelecek. Premium özellikler buna göre şekillenecek. Abonelik sistemi için kanal sahibinin kural çiğneme miş olması gerekiyor. Abonelik gelirlerinin yüzde 90’ı ise sunucu sahibine kalacak. Discord, abonelikleri tanıtması için sunucu sahiplerine özel promosyon sayfası da sunacak.

Yorum Yap