1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Dünyada bir ilk! Bu şirketin CEO’su bir robot!

Dünyada bir ilk! Bu şirketin CEO’su bir robot!
Dünyada bir ilk! Bu şirketin CEO’su bir robot!
0

Çin merkezli mobil oyun firması dünyada bir ilke imza atarak yapay zeka destekli robotu genel yönetici olarak atadı. Metaverse yatırımlarıyla dikkat çeken NetDragon Websoft, Tang Yu isimli robotu yan kuruluşu olan Fujian NetDragon Websoft’un yeni yöneticisi olacağını açıkladı.

Tang Yu: Yapay zeka destekli robot CEO ile tanışın.

Web3 ve metaverse konusunda lider bir şirket olmak istediğini ifade eden Çinli NetDragon Websoft, tüm dünyada ilginç bir konuyla gündeme düştü. Tang Yu isimli robotun şirket CEO’su olarak atandığını doğrulayan firma, dönüşümlü yöneticilik yapacağını belirtti.
İnternet toplulukları oluşturma konusunda ön plana çıkan NetDragon Websoft, yan kuruluşu Fujian NetDragon Websoft’un “yapay zeka + insan” yönetimiyle idare edeceğini açıkladı. Şirketi bir metaverse organizasyonu haline getirmek isteyen Çinli oyun firması, bu planına robot Tang Yu ile başladı.

Dünyada bir ilk! Bu şirketin CEO’su bir robot!

NetDragon Websoft’tan yapılan açıklamaya göre sanal insan Tang Yu, firmanın günlük operasyonlarına karar vermeyi destekleyecek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi oluşturacak. Ayrıca yönetim kurulu için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik aracı olarak da kullanılacak.

Çinli şirketin Başkanı Dr. Dejian Liu, robotun kadın olduğuna da özellikle altını çizdi. “Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanmaktayız. Tang Yu’yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi dönüştürecek ve stratejik büyümemizi yönlendirebilecek” dedi.

Metaverse dünyası hızla yükseliyor. Son araştırmalar metaverse pazarının 2025 yılına kadar 280 milyar dolar değerinde olacağını söylüyor. Bu pazarda başta Meta daha sonra Apple, Microsoft ve Nvidia gibi oyuncular da olacak.

Yorum Yap