1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Dünyanın en hızlı LPDDR5X DRAM’i sizlerle: Saniyede 8.5 gigabit!

Dünyanın en hızlı LPDDR5X DRAM’i sizlerle: Saniyede 8.5 gigabit!
Dünyanın en hızlı LPDDR5X DRAM'i sizlerle: Saniyede 8.5 gigabit!
0

Samsung, Snapdragon mobil platformları için sektördeki en yüksek hız olan 8.5Gbps’a ulaşabilen yeni LPDDR5X DRAM’i tanıttı. Güney Koreli teknoloji devi, Mart ayında ulaşılan saniyede maksimum 7.5 gigabit hızı aşarak bellek pazarındaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

8.5Gbps hıza sahip LPDDR5x bellek.

10 yıldan uzun süredir mobil DRAM pazarında en iyiler arasında olan Samsung, tüketicilerin mobil cihazlarında en yüksek hızları deneyimlemesini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.
Düşük güç ve yüksek performans özellikleri sayesinde LPDDR RAM, akıllı telefonlar dışında PC’ler, yüksek performanslı bilişim (HPC), sunucular ve otomobillerde kullanılmakta. LPDDR RAM, düşük güç ve yüksek performansı tüketimini küçük form faktöründe birleştirdiğinden özellikle bilgisayar üreticilerinin daha küçük, daha hafif ve daha güçlü dizüstü bilgisayarlar yapmalarına yardımcı olduğu bilgisayar sektöründe yüksek talep görüyor.

LPDDR bellek, modern araçlarla da giderek daha önemli bir bileşen haline gelmekte. Otonom sürüş özellikleri sayesinde her geçen gün veri tüketimi arttığından, büyük miktarda araç verisini çok daha yüksek hızlarda işlemek için LPDDR DRAM gibi yüksek bant genişliğine sahip bellek gerekiyor. Veri merkezleri ve sunucularda da güç tüketimini düşürmeye yardımcı olmakta.

Qualcomm: Mobil sektörde ilk biz yaptık.

Qualcomm Technologies Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Ziad Asghar, “Snapdragon mobil platformlarımızda en yeni bellek özelliklerini sunma ve benimseme konusunda ön saflarda yer almak için çalışmalardayız. Snapdragon mobil platformlarında 8.5Gbps hız sağlayan LPDDR5x’i sunan ilk bizleriz. Yeni LPDDR5x  oyun, mobil, bellek, kamera ve yapay zeka uygulamalar için iyileştirilmiş performans ile birlikte yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirecek.” demekte.

Yorum Yap