1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Dünyanın en pahalı iPhone’u Türkiye’de satılınca bazı ülkelerde iPhone turizmi başladı.

Dünyanın en pahalı iPhone’u Türkiye’de satılınca bazı ülkelerde iPhone turizmi başladı.
Dünyanın en pahalı iPhone'u Türkiye'de satılınca o ülkelerde iPhone turizmi başladı.
0

Artan dolar kuru, enflasyon, vergilendirmeler ve taksit sınırlamaları çoğu kişinin yeni nesil teknolojik ürünlere erişimini zorlaştırmış durumda. Vatandaşlar ise bunun çaresini yurt dışı ürün tedarikinde arıyor. Bu ürünlerin başında da geçtiğimiz aylarda duyurulan iPhone 14 modelleri geliyor. Zira yeni iPhone’ların bu yılki Türkiye fiyatları, Brezilya’yı da geride bırakarak dünyanın en pahalı konumuna ulaştı.

Komşu ülkelere iPhone turizmi.

Dünya gazetesinde Yener Karadeniz’in haberine göre kimi modelde yüzde 100’ü aşan vergi oranı ve taksit sınırı, yolcu beraberinde getirilen akıllı telefon sayısında rekora yol açmış durumda. Öyle ki vatandaşlar iPhone satın almak için kolaylaştırılmış vize prosedürü, uygulanan Yunan Adaları ve kimlik kartı ile girilebilen Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs gibi komşu ülkelere günübirlik iPhone turları düzenleniyor

Dünyanın en pahalı iPhone'u Türkiye'de satılınca o ülkelerde iPhone turizmi başladı.IMEI klonlamalarda rekor artış.

Sektör temsilcileri, klonlanmış IMEI telefon sayısındaki artışlar da dikkat çekiyor. Gelen bilgilere göre 10 milyona yakın resmi satışa karşın bu yılın tamamında en iyi ihtimalle klonlanmış telefon sayısı 3.9 milyonu, yolcu ile beraberinde getirilen telefon sayısının ise 500 bini aşması bekleniyor. Yeni senede artması beklenen IMEI kaydı ücretinin bu rakamı daha da yukarı çekilmesinden endişe ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap