1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Dünyanın ilk ve tek 27 inçlik miniLED oyuncu monitörü tanıtıldı.

Dünyanın ilk ve tek 27 inçlik miniLED oyuncu monitörü tanıtıldı.
Dünyanın ilk ve tek 27 inçlik miniLED oyuncu monitörü tanıtıldı.
0

Daha çok oyuncu odaklı akıllı telefon ile tanıdığımız ZTE’nin yan markası Red Magic oyuncu ekipmanları sektörüne de adımlarını atıyor. Firmanın ilk hamlesi dünyanın ilk 27 inçlik miniLED oyuncu monitörü oldu.

Red Magic oyuncu monitörü.

Magic markaResının ilk oyuncu monitörü 27 inçlik 4K miniLED ekrana sahip. Binlerce minik aydınlatma bölgesi ile miniLED ekranlar daha canlı ve derin renkler elde edilebiliyor. Panel ise AUO firmasının ikinci nesil miniLED teknolojisini içeriyor.
Ekran 1000000:1 kontrast oranına sahipken 1.7ms gibi bir gecikme süresi sunuyor. HDR1000 sertifikası ile 1000 nit üzeri bir düzeyde parlaklığa ulaşabilen ekran ayrıca mmWave adındaki teknoloji ile mobil cihazlardan 30 metreye kadar gecikmesiz ekran yansıtması yapıyor.

160Hz tazeleme hızına bu ulaşan ekran HDMI 2.1 bağlantısının yanında 90W seviyeye kadar enerji aktarabilen USB 4.0 Tip-C bağlantısı da sunuyor. Bu bağlantıdan harici bir ekrana daha çıkış alınabilir. İki ayrı çözünürlük ve mmWave ile toplamda 3 seçenek sunacak olan monitör için başlangıç fiyatı 773$ miktarında olacak.

Yorum Yap