1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

Fransa elektrikli bisiklet almak isteyen vatandaşlarına 4 bin euro’ya hibe vereceğini açıkladı !

Fransa elektrikli bisiklet almak isteyen vatandaşlarına 4 bin euro’ya hibe vereceğini açıkladı !
Fransa elektrikli bisiklet almak isteyen vatandaşlarına 4 bin euro’ya hibe vereceğini açıkladı !
0

Fransa’nın hedefi 2024 yılının sonuna kadar, %9’a kadar vatandaşın günlük yaşamında elektrikli bisiklet kullanmasını sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca Paris’in tamamen bisiklete binilebilir bir yaşam olanı olması için 250 milyon euro yatırım yapılacağını açıklandı. 

 
The Times’ta yayınlanan habere göre düşük gelirli Fransa vatandaşları için e-bisiklete geçişte destek verdiğini açıkladı. Fransa Hükümeti elektrikli bisiklet almak isteyen vatandaşlarına 4 bin euro’ya kadar hibe verecek olduğunu duyurdu. Fransa’nın hedefi 2024’ün son çeyreğine kadar nüfusun %9’a kadarının elektrikli bisikleti günlük hayatına sokmuş olmasını sağlamak. Ayrıca Paris’in tamamen bisiklete uyumlu bir şehir olması için 250 milyon euro yatırım yaptığını da açıkladı. Fransa, bisiklet kullanımı konusunda diğer Avrupa ülkeleri olan Danimarka, Hollanda ve Almanya’nın gerisinde kalıyor. Avrupa Bisiklet Konfederasyonu verilerine göre bisiklet satışları son iki yılda %34 arttı.

Fransa’nın hedefi 2024 yılının sonuna kadar, %9’a kadar vatandaşın günlük yaşamında elektrikli bisiklet kullanmasını sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca Paris’in tamamen bisiklete binilebilir bir yaşam olanı olması için 250 milyon euro yatırım yapılacağını açıklandı. The Times’ta yayınlanan habere göre düşük gelirli Fransa vatandaşları için e-bisiklete geçişte destek verdiğini açıkladı. Fransa Hükümeti elektrikli bisiklet almak isteyen vatandaşlarına 4 bin euro’ya kadar hibe verecek olduğunu duyurdu. Fransa'nın hedefi 2024’ün son çeyreğine kadar nüfusun %9’a kadarının elektrikli bisikleti günlük hayatına sokmuş olmasını sağlamak. Ayrıca Paris’in tamamen bisiklete uyumlu bir şehir olması için 250 milyon euro yatırım yaptığını da açıkladı. Fransa, bisiklet kullanımı konusunda diğer Avrupa ülkeleri olan Danimarka, Hollanda ve Almanya’nın gerisinde kalıyor. Avrupa Bisiklet Konfederasyonu verilerine göre bisiklet satışları son iki yılda %34 arttı.

Neden e-bisikletler bu kadar ilgi görüyor?

Koronavirüs’ün etkisiyle beraber toplu taşımaları tercih eden insan sayısı çok çok azaldı. Bununla birlikte e-bisikletler, bireysel taşıma araçları çok popüler oldu. Türkiye’den örnek vermek gerekirse benzer bir girişim olan Martı, büyük bir ivme ile yükseliş gösterdi.

Benzer bir gelişme Türkiye’den gelir mi sizce?

Yorum Yap