1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Elon Musk, satın alma anlaşmazlığı nedeniyle Twitter’in baskısıyla karşı karşıya!

Elon Musk, satın alma anlaşmazlığı nedeniyle Twitter’in baskısıyla karşı karşıya!
elon-musk-twitter-ile-karsi-karsiya
0

Elon Musk’ın, Twitter’i alma girişimi ve şu anda askıda olan 44 milyar dolarlık dev anlaşma uzun zamandır gündemdeki yerini koruyor. Sitedeki spam hesap oranının Twitter’ın söylediğinin üzerinde olması nedeniyle anlaşma Elon Musk tarafından askıya alınmıştı.

Twitter Anlaşmazlığının Nedeni Nedir?

Twitter, sitedeki sahte ve spam hesaplarnı oranının %5’in üzerinde olmadığını ileri sürmüş ve Elon Musk bunun ispatını talep etmişti. Fakat Twitter, spam ve sahte hesap sayısını belirlerken tahmin yürüttüğünü ve gerçek sayıyı net olarak söyleyemeyeceğini söylemiş hemen ardından Elon Musk, Twitter’i almaktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

elon-musk-twitter-ile-karsi-karsiyaTwitter Anlaşmazlığının Sonucunda Neler Yaşandı?

Elon Musk’ın Twitter’i almaktan vazgeçmesi neticesinde Twitter piyasada aniden %25 oranında değer kaybetmişti.

Şu sıralar Musk, anlaşmanın hızlı bir şekilde kapatılması için Twitter’dan baskı görüyor. Musk’ın avukatları geçen Cuma günü davanın Şubat 2023’e kadar başlamaması için bir dilekçe verdi.

Bloomberg’e göre, Musk’ın avukatları Delaware Chancery Court’a başvurarak Twitter’ın “warp speed” davası talebini reddetti ve “büyük veri yığınlarının adli incelemesini ve analizini” yürütmek için zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Yorum Yap