1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Elon Musk, Twitter’ın yeni mavi tik ücretini açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ın yeni mavi tik ücretini açıkladı.
Elon Musk, Twitter’ın yeni mavi tik ücretini açıkladı.
0

Twitter’ın abonelik hizmeti Twitter Blue’nun geleceğini Elon Musk açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda Musk, Twitter Blue için aylık 5 dolar olan abonelik ücretini 20 dolara çıkarmak istediğini açıklamıştı. Pek çok kullanıcıdan tepki alan bu açıklamadan sonra Musk, şimdi ise sahibi olduğu Twitter’dan yaptığı yeni açıklamada duruma açıklık getirmiş durumda.

Twitter Blue fiyatı ne kadar oldu?

Açıklanan son detaylara göre mavi tik rozetinin de dahil olduğu Twitter Blue abonelik ücreti aylık 5 dolardan, 8 dolar seviyesine yükseltilecek. Ayrıca yeni dönemde herkesin Twitter Blue abonesi olabileceği ve mavi tik rozetini alabileceğini söylüyor.
Twitter içerik oluşturucuları platforma çekmeyi hedefliyor.

Ancak bu durum sadece bununla sınırlı değil. Twitter Blue aboneliği artık satın alma gücü paritesi ile orantılı olarak ülkeye göre özel olarak fiyat çıkarılacak. Blue aboneleri diğer ücretsiz kullanıcılara göre yüzde 50 daha az reklam görecek, daha uzun video paylaşımı yapabilecek ve aramalarda/bahsetme lerde daha önde yer alacak.
Ek olarak Musk’ın açıklamasına göre Twitter bu sayede içerik üreticileri ödüllendirmek için buradan gelen gelirleri kullanacak. Ama bunun nasıl olacağına dair bir detay paylaşmadı. Öte yandan abonelik sisteminin platformdaki bot ve troll hesapların önüne geçilmesini kolaylaştıracağı da söyleniyor.

Yorum Yap