1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Elon Musk uyardı: Twitter’da takipçi sayınız azalabilir.

Elon Musk uyardı: Twitter’da takipçi sayınız azalabilir.
Elon Musk uyardı: Twitter'da takipçi sayınız azalabilir.
0

Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, platformda dikkat çeken değişikliklere imza atmaya devam ediyor. Twitter satın alımından bu yana platformda bulunan sahte ve bot hesaplara vurgu yapan ünlü milyarder, bu hesapların kaldırılması konusunda büyük temizliğin başladığını açıkladı.

Twitter’da bot hesaplar temizleniyor.

Bu konuda resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Elon Musk, “Twitter şu anda pek çok spam/dolandırıcılık hesabını temizliyor, bu sebeple takipçi sayınızın düştüğünü görebilirsiniz.” uyarısını açıkladı. Gerçekleştirilen temizliğin ise henüz detayları bilinmiyor fakat Musk’ın gelecekte daha fazla bilgi paylaşacağını söyleyebiliriz.
Ayrıca Musk’ın yeni paylaşımının hemen ardından kendi takipçi sayısında da 100 binlik bir düşüş yaşandı. Ünlü milyarderin şu anda 119.7 milyon takipçisi var.

Twitter’da hem geri dönen hem yasaklanan kullanıcı sayısında büyük bir değişim yaşanıyor. Zira geçtiğimiz haftalarda platformda askıya alınan hesapların geri dönmesine yönelik bir anket düzenleyen Musk, anketin olumlu sonuçlanmasının ardından yasaklanan binlerce hesabın platforma geri döneceğini duyurmuştu.

Yorum Yap