1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Eminem ve Snoop Dogg metaverse konseri veriyor.

Eminem ve Snoop Dogg metaverse konseri veriyor.
Eminem ve Snoop Dogg metaverse konseri veriyor
0

Pazar günü gerçekleştirilecek olan MTV Müzik Ödülleri etkinliği tarihi anlardan birine şahit olacak. 20 yıl sonra ilk kez bir araya gelen Eminem ve Snoop Dogg, performanslarını Yuga Labs’ın Otherside metaverse oyununda sergileyecekler.

Merak uyandıran metaverse etkinliği

1984 yılından bu yana düzenlenen MTV Müzik Ödülleri etkinliklerinde bu yıl Eminem ve Snoop Dogg, From The D 2 The LBC parçası ile En İyi Hip Hop kategorisinde kendi aralarında yarışacaklar. 20 yıl sonra ilk kez bir araya gelen ikili perfomanslarını ise metaverse dünyasında göstericekler.
Yuga Labs’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Otherside metaverse platformu bu önemli performansa ev sahipliği yapıyor. Otherside yaklaşık 4000 kullanıcı tarafından kapalı olarak testlere başlamıştı ve Otherdeeds adı verilen arsa ilişkili NFT koleksiyonu sahipleri sadece katılım sağlayabilmekte. Otherdeeds ön satışları ortalama 500 milyon dolar ile sona ermişti.

Eminem ve Snoop Dogg metaverse konseri veriyor

Haliyle Eminem ve Snoop Dogg performansına Otherdeeds sahipleri konserlere yakından katılabilecekler. Yuga Labs’ın yeni projesini tanıtması bakımından oldukça önemli bir hamle diyebiliriz.

MTV ise metaverse alanındaki yatırımlarına devam etmekte. Bu yıl En İyi Metaverse Performansı kategorisi de eklenmiş durumda. Ayrıca Roblox oyununda da etkinlik için dijital kırmızı halı ile 3 adet müzik ve dans oyunu yapıldı.

Yorum Yap