1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Ethereum akıllı sözleşmeleri XRP Ledger geliyor.

Ethereum akıllı sözleşmeleri XRP Ledger geliyor.
Ethereum akıllı sözleşmeleri XRP Ledger geliyor.
0

Kısa bir süre önce Peers Technology tarafından paylaşılan duyuruya göre, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir zincir ile HRPL Devnet arasında bir köprü oluşturacak. Böylece geliştiriciler her iki ağ arasında seçim yapmak zorunda kalmadan işlemlerini gerçekleştirebileceklerdi.

Peersyt Technology, EVM‘i Ripple’ın XRP Ledger’ına (XRPL) entegre eden bir yan zincir projesi duyurdu. Bu gelişme, geliştiricilerin RPL ye akıllı sözleşme yeteneği sunarken, XBRL nin daha hızlı ve ucuz işlem özelliğine kolayca ulaşabileceği anlamına geliyor.
Ethereum Blockchain ağı oldukça önemli konuma sahip. Özellikle DeFi ve NFT‘ler söz konusu olduğunda Ethereum ağı üzerindeki akıllı sözleşmeler daha çok önem kazanıyor. Bununla birlikte geliştiricilerin yerel token olarak XP yi kullanırken akıllı sözleşmeler oluşturabilmesi de mümkün olacak. Projenin paylaştığı detaya göre yan zincir saniyede 1.000 işlem (TPS) gerçekleştirebilecek. Yan zincir; Metamask, Remix ve Truffle gibi Ethereum uygulamalarıyla uyumlu olacak.

Yorum Yap