1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Ethereum akıllı sözleşmeleri XRP Ledger’a geliyor.

Ethereum akıllı sözleşmeleri XRP Ledger’a geliyor.
Ethereum akıllı sözleşmeleri XRP Ledger’a geliyor.
0

Kısa bir süre önce Peersyt Technology tarafından yapılan duyuruya göre, Ethereum Sanal Makinası (EVM) uyumlu bir zincir ile XRPL Devnet arasında bir köprü oluşturacaktır. Böylece geliştiriciler her iki ağ arasında seçim yapmak zorunda kalmadan işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapılabilecek.

Peersyt Technology, EVM‘i Ripple’ın XRP Ledger’ına (XRPL) entegre eden bir yan zincir projesini paylaşıldı. Bu gelişme, geliştiricilerin XRPL’ye akıllı sözleşme yeteneği sunarken, XRPL’nin daha hızlı ve ucuz işlem özelliğine kolayca ulaşabileceği anlamına geliyor.
Ethereum Blockchain ağı oldukça önemli bir mevkiye sahip. Özellikle DeFi ve NFT‘ler söz konusu olduğunda Ethereum ağı üzerindeki akıllı sözleşmeler çok fazla önem kazanmakta. Bununla birlikte geliştiricilerin yerel token olarak XRP’yi kullanırken akıllı sözleşmeler oluşturabilmesi de mümkün olacaktır. 

Projenin paylaştığı detaylara göre yan zincir saniyede 1.000 işlem (TPS) yapabilecek. Yan zincir; Remix, Metamask ve Truffle gibi Ethereum uygulamalarıyla da uyum sağlayacak.

Yorum Yap