1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Evga’nın son ekran kartı RTX 4090 FTW3 açık artırmaya çıktı.

Evga’nın son ekran kartı RTX 4090 FTW3 açık artırmaya çıktı.
Evga'nın son ekran kartı RTX 4090 FTW3 açık artırmaya çıktı.
0

Nvidia ile ortaklığını sonlandıran ve ekran kartı pazarından çekilen Evga, karar öncesi üretilen Nvidia RTX 4090 FTW3 ekran kartlarını açık artırmaya sundu. Şirket, elde edilen tüm gelirleri St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’ne bağışlamayı planlamakta.

Teklifler 13.200 dolara ulaştı.

Belirtilenlere göre Evga, RTX 4090’dan kalan mühendislik örneklerini satmak için ilk olarak eBay’e gidildi. Fakat düzenlenen müzayedede teklifler 13.200 dolara kadar ulaşsa da, satışlar ilginç bir şekilde durdu. Bu başarısız girişiminden sonra Evga, açık artırmayı resmi forum sayfasına taşıdı. An itibariyle kaydedilen son teklif de 8.200 dolar.
Müzayedenin 16 Aralık tarihinde sona ermesi beklenirken, teklif vermek isteyen kullanıcıların uzun bir zamanı olacaktır. Fakat Evga, bir koleksiyon niteliği taşıyan ekran kartı için garanti ya da iade kabul etmiyor. Karta gelecek olursak Evga RTX 4090 FTW3, RTX 4090 Founders Edition ile aynı olan 2.520 MHz arttırılmış saat hızı, ile gelmekte. Bu nedenle, GeForce RTX 4090 Founders Edition ile benzer performansa sahip olduğunu belirtelim.

Ekran kartları söz konusu olduğunda EVGA, Nvidia’nın en popüler ortaklarından biridir. Şirketin pazardan ayrılması ise kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığı oluşturdu diyelim. Ancak görünüşe göre şirket, ekran kartı pazarı yerine daha yüksek kar marjları sunan diğer donanım ürünlerine yönelmeyi panlamakta.

Yorum Yap