1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Fossil Gen 6 cihazları Wear OS 3 güncellemesi!

Fossil Gen 6 cihazları Wear OS 3 güncellemesi!
Fossil Gen 6 cihazları Wear OS 3 güncellemesi !
0

Uzun süre eleştiriler alan WearOS işletim sistemi, geçtiğimiz yıl Samsung ve Google tarafından baştan aşağı yenilenmişti. Yeni özellikler dışında performans iyileştirmeleri de içeren WearOS 3 bir yıl boyunca Galaxy Watch cihazlarına özel olarak kalmıştı ancak şimdi diğer firmalar da yeni Wear OS işletim sistemini kullanmaya başladılar.

Google Fit ve Google Assistant desteği hazır değil.

Geçtiğimiz aylarda Wear OS 2 işletim sistemi ile çıkış yapan Fosil Gen 6 cihazları, bugün itibari ile yeni Wear OS güncellemesi almaya başladılar. Yenilenmiş arayüzü ve performans iyileştirmeleri ile gelen güncelleme maalesef Wear OS 3.5 yerine Wear OS 3.2 tabanlı olarak gelmekte.

Fossil Gen 6 cihazları Wear OS 3 güncellemesi !

Fossil, bu durumun herhangi bir problem yaşatmayacağını ve Wear OS 3.5’in Snapdragon Wear 4100 işlemcileri için yayınladığı zaman Fossil Gen 6 cihazlarını yeniden güncelleyeceğini dile getirdi. Ayrıca güncelleme, Google Assistant ve Google Fit servislerini içermiyor. Fakat Amazon’un Alexa asistanı kullanılabilir durumda.
Fossil Gen 6, Skagen Falster Gen 6, Michael Kors Gen 6 ve Razer x Fossil Gen 6 cihazları için yayınlanan güncelleme, cihazdaki tüm verilerin silinmesine sebep olur. Güncelleme sonrası kullanıcıların, iOS ve Android veya üzerinden Fossil uygulamasını indirip tekrar cihaza bağlanması gerekiyor. iOS kullanıcıları, maalesef Google Wallet sistemini kullanamaz.

Yorum Yap