1. Ana Sayfa
  2. Dijital

FTX‘in en büyük 50 alacaklısına 3 milyar dolar borcu oldu.

FTX‘in en büyük 50 alacaklısına 3 milyar dolar borcu oldu.
FTX‘in en büyük 50 alacaklısına 3 milyar dolar borcu oldu.
0

İflas başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX’in, en büyük 50 alıcısına 3 milyar dolardan fazla borcu mevcut. Bölüm 11 iflas koruma işlemlerinden gerçekleşen bir davada, kimliği belirsiz alacaklılara borçlu olunan miktarlar ortaya çıkmıştır. Rapora göre şirketin en büyük 10 alacaklısına toplamda 1.45 milyardan biraz daha az bir borcu var.

Çok kısa bir süre önce iflas masasına oturan FTX, sektörün kara bulutu olmayı sürdürmekte. İflasa kadar giden süreçte zaten birçok sorunu beraberinde getiren borsanın verdiği zararlar büyümekte. Alacaklı olduğu bildirilen 100 bin kişinin 1 milyona ulaşabileceği belirtilmiştir.
İflas başvurusunda bulunan FTX‘in en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolar borcu bulunuyor. Borsa, Cumartesi günü yaptığı bir mahkeme başvurusunda, isim vermeden, ilk on alacaklısına yaklaşık 1,45 milyar dolar borçlu olduğunu belirtti. 

En büyük 50 alacaklıya 3,1 milyar dolar borcu olduğunu açıklayan borsa ayrıca, küresel varlıklarına ilişkin stratejik bir inceleme başlattığını ve bazı işletmelerin satışı ya da yeniden düzenlenmesi için hazırlık yaptığını söyledi.

Yorum Yap