1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Garmin uydu mesajlaşma aksesuarını duyurdu.

Garmin uydu mesajlaşma aksesuarını duyurdu.
Garmin uydu mesajlaşma aksesuarını duyurdu.
0

Acil durumlarda Uydu, üzerinden iletişim kurabilme özelliği Apple ve Huawei gibi markalara öne çıkmaya başlasa da aslında uzun süredir var. Bunun için Garmin, yeni bağlantı aksesuarı duyurdu.

Garmin inReach Messenger özellikleri ve fiyatı.

İlk etapta sadece konum bağlantısı sağlanırken günümüzde artık belirli iletişim hizmetleri de yerine getirilebildiğini söyleyebiliriz. Aslında harici aksesuarlar üzerinden uydular ile bağlantı kurmak ve bunu akıllı telefonlardaki uygulamalara entegre etmek yıllardır devam ediyor.

Garmin uydu mesajlaşma aksesuarını duyurdu.

Garmin inReach Messenger firmanın serideki yeni ürünü durumunda. Yalnızca acil durumlar için değil herhangi bir zaman uydu elverdiği takdirde mesajlaşabilmek de mümkün. Ürün daha çok mesaj göndermeye odaklanmıştır. Garmin Messenger uygulaması gerekli eşleştirmeyi sağlıyor. Ürün 10 dakikada bir lokasyon bildirimi yaparak 28 güne kadar dayanıyor. İzin verdiğiniz kişiler konumunuzu sürekli görüp takip edebiliyor.
Garmin de bir hizmet aboneliği gerektiriyor. Bu noktada firmanın zaten sürekli aktif bir halde çalışan ve acil durumlarda devreye giren çağrı merkezi odaklı bir sistemi var. Uydu tarafında ise Iridium platformu ile anlaşmalı. Aksesuarı uyduya bağlamak oldukça basit.

Kullanıcılar aylık 15 dolar karşılığında ücretsiz 10 mesaj, sonrasında 50 cent olacak şekilde hizmet alabiliyor. 65 dolarlık paket ise sınırsız mesajlaşma hakkı sunuyor. Yıllık ödemeler ise bir miktar indirim yapılıyor. Garmin inReach Messenger ise 300$ gibi bir fiyata sahip.

Yorum Yap