1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

GeForce RTX 4090 güç bağlantısını eritti!

GeForce RTX 4090 güç bağlantısını eritti!
GeForce RTX 4090 güç bağlantısını eritti!
0

Yeni nesil ekran kartlarının adeta arşa çıkan enerji tüketimleri oyuncuları da tedirgin etmekte. PCIe 5 yeni nesil güç standartları da devreye girince artık yeni bir dönem başlamış durumda. Bu yeni dönem oyunculara neler getirecek şu anlık bilinmiyor.

GeForce RTX 4090 kullanıcıları dikkat!

Nvidia’nın halihazırdaki en güçlü oyuncu ekran kartı olan GeForce RTX 4090 yoğun anlarda 660W güç tüketimine kadar çıkabilir. Bu durumda haliyle güç bağlantılarının zorlanması anlamına geliyor. Peki bağlantılar ne kadar dayanıklı?

GeForce RTX 4090 güç bağlantısını eritti!

Reddit platformunda paylaşılan bir gönderi, GeForce RTX 4090 ekran kartının 16-pinli güç bağlantısı ve kullanıcının 16-pinden 4×8-pine dönüşüm kablosunun yandığını bizlere göstermekte.
Henüz olayın neden meydana geldiği bilinmiyor ancak iki(2) ihtimal göz önünde alınıyor. Birincisi kablo kalitesi. İkincisi de Nvidia’nın kabloyu kafa kısmında 35mm kalacak şekilde bükülmesi tavsiyesinin yerine getirilmemiş olması göz önünde bulunduruluyor. GeForce RTX 4090 yeni sevkiyata başladığı için daha çok yanma olayı ortaya çıkacak mı yoksa tek bir olayla sınırlı mı kalacak hâlâ bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap