1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Getir, Avrupalı rakibini satın alıcak.

Getir, Avrupalı rakibini satın alıcak.
Getir, Avrupalı rakibini satın alıcak.
0

Türkiye’de bir çok şirketi bünyesine alan Getir bu defa Avrupalı rakibi Gorillas’ı satın almak için kollarını sıvadı. Getir, Gorillas’ı satın almak için masaya oturdu.
Geçen yıl 3 milyar dolarlık değere ulaşan Gorillas, Avrupa’da 6 ayrı ülkede ve ABD’de New York’ta faaliyet gösteriyor. Alman merkezli hızlı teslimat uygulaması, Almanya’da tam 25 şehire teslimat yapıyor. Getir, Avrupa’daki teslimat sayasını ve pazar payını artırmak için bu satın almaya fazlasıyla önem veriyor.

Getir, Avrupalı rakibini satın alıcak.

Getir, rakibini satın almak için nakit ve hisse takası karışımından oluşan teklif düşünüyor. Henüz kesinleşen bir netice söz konusu değil fakat taraflar arasındaki müzakereler devam ediyor.
Gorillas aslında bize yabancı şirket değil. Kağan Sümer isimli bir Türk girişimci tarafından Almanya’da kuruldu. 2020 yılında kurulan Gorillas, Covid-19’un etkisiyle birlikte büyük bir ilgi gördü ve kısa süre içerisinde büyüyerek Almanya’nın en değerli unicorn işletmeleri arasına girdi. Geçtiğimiz Son aylarda Gorillas’ın büyüme hızı düştü. Geçtiğimiz Mayıs ayında ofis çalışanlarının yarısını işten çıkararak 300 çalışanıyla yollarını ayırdı. Gorillas, beş büyük pazara odaklanacağını söyleyerek İspanya, İtalya, Danimarka ve Belçika’dan çekilebileceğinin sinyalini vermişti.

Yorum Yap