1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Getir, New York’ta soruşturma altına alındı!

Getir, New York’ta soruşturma altına alındı!
0

Son bir buçuk yıl içerisinde yaklaşık 2 milyar dolar yatırım alarak hem dünyanın hem de ülkemizin en değerli online market girişimleri arasına adını yazdıran Getir, kısa süre önce faaliyet göstermeye başladığı ABD pazarında soruşturma altına alındı.

3 eski çalışanın Getir’e dava açmasının ardından New York Eyaleti Çalışma Bakanlığı tarafından illegal uygulamalara başvurduğu; New York’taki çalışanlarına maaşlarını elden verdiği öne sürüldü.
Anonim olarak Business Insider’a konuşan 6 getir çalışanı, girişimin ödeme yapmak için Cash App ve Zelle kullandığını, kimi zaman da çek yazarak maaşları elden verdiğini söyledi. Böylelikle işçilerin net maaşları hakkında hiçbir zaman bilgi edinemediği, çalışılan ekstra saatlerin karşılığının çalışanlar tarafından hesaplanamadığı ve hükümetin de maaşlar hakkında karanlıkta tutulduğu belirtildi.

s-a156ca8f87c05e61cbf871973919d1f74bfbd80d

Getir’in ABD operasyonları başkanı Langston Dugger açıklama;

Niyetimiz, maaş veya program tutarsızlıklarıyla ilgili herhangi bir münferit iddiayı dikkatimize sunulduğu an içinde en kısa sürüde çözmek.İşimizin zaman zaman hatalara yol açabilicek insani yönünü kabul ediyoruz ancak tüm çalışanlarımıza hak ettikleri saygı, haysiyet ve tazminatla muamele etmek için büyük çaba harcıyoruz dedi.

Yorum Yap