1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Google dijital sekreter Duplex’in web sürümünü kapattı.

Google dijital sekreter Duplex’in web sürümünü kapattı.
Google dijital sekreter Duplex'in web sürümünü kapattı.
0

Google, Duplex’i ilk olarak 2019’da telefon rezervasyon hizmetinin bir uzantısı olarak duyurmuştur. Bu özellik başlangıçta Android kullanıcılarının sinema bileti satın almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Duplex, asistana web sitelerinde bağımsız olarak gezinme yeteneği kazandırmıştır. Kredi kartı bilgilerinizin Chrome’da kayıtlı olması koşuluyla, asistan sizin için sinema bileti satın almanın tüm zorluklarını üstleniyordu. Google daha sonra kullanıcıları çevrimiçi verilerin sızdırılması dan korumak için bu özelliği genişletmiştir. Bir noktada, uçuşlar için check-in yapmak ve indirimleri takip etmek için de kullanılmaya başlamıştır.
Duplex web sürümünün neden kapatıldığı net değil.

Google’ın Duplex web sürümünü neden kapattığına gelince, TechCrunch bu kararın, web sitelerini ayrıştırmak için yapay zekayı eğitmenin maliyeti ile ilgili olabileceğini öne sürmekte. Ancak, hizmetin neden tamamen kapatıldığı henüz belli değil.

Öte yandan bir Google sözcüsü TechCrunch’a gönderdiği e-postada şunları dile getirdi: “Duplex deneyimini geliştirmeye devam ederken, kullanıcılardan ve geliştiricilerden Duplex’i nasıl daha iyi hale getirebileceğimize dair aldığımız geri bildirimlere yanıt vermekteyiz.”

Yorum Yap