1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google Pixel Fold, Geekbench’te göründü: Peki bizlere neler sunuyor?

Google Pixel Fold, Geekbench’te göründü: Peki bizlere neler sunuyor?
Google Pixel Fold, Geekbench'te göründü: Peki bizlere neler sunuyor?
0

Katlanabilir akıllı telefon rekabetine adım atmayı planlayan Google, Pixel Fold üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yılın son çeyreğinde tanıtılması beklenen ancak 2023 yılına ertelenen katlanabilir telefon, bugün Geekbench’te görüntülenmiştir.

Google Pixel Fold, neler sunacak?

Paylaşılan Geekbench listesine bakarsak Google Pixel Fold, Pixel 7 serisinde karşımıza çıkmakta olan Tensor G2 platformundan güç almaktadır. İki tane 2,85GHz yüksek performans, iki tane 2,35 GHz gümüş ve dört tane 1,87 GHz verimlilik çekirdeğine ev sahipliği yapan bu işlemciye ise, 12GB RAM ve Android 13 işletim sistemi eşlik etmektedir.
Geekbench sonuçlarına gelecek olursak da, Google Pixel Fold tek çekirdekli 1.047, çoklu çekirdekte de 3.257 puana imza atmaktadır. Söz konusu bu skorların aynı testlerde 1524 ve 4597 puan almış olan Snapdragon 8 Gen 2 karşısında zayıf kaldığını söyleyelim.

Mayıs 2023’te geliyor.

Google Pixel Fold, 8 inçlik bir iç ekrana ve 120 Hz’e kadar yenileme hızı sunan 6.19 inçlik bir kapak ekranına sahiptir. Bu iki ekranda da 9,5MP selfie sensörlerine yer verilmesi beklenirken, cihazın üçlü bir kamera kurulumuyla geleceği iddia ediliyor. Google Pixel Fold’un 1800 dolar fiyat etiketiyle Mayıs 2023’te gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde tanıtılması beklenmektedir.

Yorum Yap