1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Google, Wear OS için Gmail ve takvim uygulaması hazırlanmakta.

Google, Wear OS için Gmail ve takvim uygulaması hazırlanmakta.
Google, Wear OS için Gmail ve takvim uygulaması hazırlanmakta.
0

Android tarafında akıllı saatler için önemli bir ekosistem oluşturan Wear OS, geçtiğimiz 1.5 yıl içinde önemli bir değişim sürecine girmiştir. 2021 yılında Samsung ile iş birliğinde Wear OS 3.0’ı tanıtan Google, geçtiğimiz aylarda da Wear OS 3.5 güncellemesini ve Pixel Watch cihazını tanıtmıştır. Bu süreçte platform, önemli özelliklerle yenilenmiş olsa da hala önemli eksikliklere sahiptir. Fakat iddialara göre Google, Wear OS için istenen önemli iki uygulama üzerinde çalışmakta.

Google, Gmail ve takvim uygulaması üzerinde çalışıyor.

Wear OS 3.0, ilk olarak geçtiğimiz yıl Samsung akıllı saatlerinde ortaya çıkmıştır. Samsung, bu işletim sistemini One UI ile özelleştirerek kendi uygulamalarını sunmuştur bu nedenle Wear OS’in sade deneyimi uzun bir süre gizli kalmıştır. Geçtiğimiz haftalarda Pixel Watch’ın kullanıcılarla buluşması ile Wear OS 3.5, tam anlamı ile görücüye çıkmış bulundu.

Google, Wear OS için Gmail ve takvim uygulaması hazırlanmakta.

İşletim sistemi genel anlamda beğenilse de Gmail ve takvim uygulamalarının eksikliği önemli eleştirilere sebep olmuştur. İşletim sisteminin şimdiki sürümü ile takvim, yalnızca gelecek üç günü gösteriyor ve yeni etkinlikler yalnızca Google Assistant üzerinden hazırlanabilir. E-posta desteği yalnızca bildirimler üzerinden desteklenmekte. Ancak görünüşe göre Google, eleştirilerin farkında ve platform için bu uygulamalar üzerinde çalışmakta. 
Firmaya yakın kaynaklı 9to5Google’dan gelen bilgilere göre Google, Pixel Watch üzerinde Gmail ve takvim uygulamaları test edilmekte. Siteye göre bu uygulamaların tam sürüm olacağı belirtilse de uygulamaların hangi fonksiyonlarını destekleyeceği şu an belli değil. WearOS için hazırlanan bu uygulamalar, önümüzdeki aylarda yayınlanacaktır Pixel güncellemesi ile birlikte cihaz için yayınlanabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap