1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Google yeni arama arayüzü için testler yapıyor.

Google yeni arama arayüzü için testler yapıyor.
Google yeni arama arayüzü için testler yapıyor
0

Google yeni arama arayüzü test etmeye başladı. Tekrardan tasarlanan google.com arama sayfası Görseller, Haberler, Haritalar, Videolar gibi sekmelerin yerine, bağlama dayalı kartlar bulunduruyor. Söz konusu etiketlere tıklayarak arama sorgunuza eklemeler yapabiliyorsunuz.

Sınırlı bir kullanıcı grubu üzerinde test edilen arayüz bazı kişilerce pek hoş karşılanmadı. Hatta aralarından bir tanesi eski tasarımı geri getiren bir komut dosyası bile hazırladı. Tampermonkey veya Greasemonkey uzantısı kullanılarak tarayıcıya yükleyebilirsiniz.

Google yeni arama arayüzü için testler yapıyorYeni arama arayüzü nasıl çalışıyor?

Yeni arayüz örneğin “akıllı telefonlar” şeklinde bir arama yaptığınızda, arama çubuğunun hemen altında “300 dolara kadar” veya “Samsung” gibi kartlar gözüküyor. Bunlara tıklayarak aramanıza ekleyebiliyorsunuz. Söz konusu tasarım hem masaüstü, hem mobil sürümde benzer şekilde görünüyor.

Google’ın yeni arama arayüzü şu anlık bilgisayar ve akıllı telefonlarından arama yapan sınırlı sayıda kullanıcıya gözüküyor. Şirketin söz konusu tasarımı kullanmayı planlayıp planlamadığı daha belli değil. Nihai karar test sürecinin ardından verilecek.

Yorum Yap