1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Hey, GitHub! duyuruldu: işte Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor.

Hey, GitHub! duyuruldu: işte  Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor.
Hey, GitHub! duyuruldu: işte Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor.
0

GitHub, yazılımcılara düzenledikleri dosyanın içeriğine dayalı kod önerileri sunan Copilot yapay zeka hizmeti için klavye olmadan kod yazmayı sağlayacak sistem test etmeye başladı. Copilot ile ses tabanlı etkileşimi mümkün kılan işlev, Siri ve Alexa’ya benzer şekilde “Hey, GitHub!” komutuyla etkinleştiriliyor.

Şirketin kurumsal blog gönderisinde “Copilot programlama ortağımız olduğu nedeniyle onunla konuşabilmemiz gerekiyor. Ekibimiz de tam olarak bu konu üzerinde çalışma yapıyor. Sesinizin gücüyle, GitHub Copilot’un avantajlarını ellerini kullanarak yazmakta zorluk çeken geliştiriciler de dahil olmak üzere daha da fazla geliştiriciye sunma potansiyeli bizi heyecanlandırıyor” belirtti.
Büyük kolaylık sağlayacak.

Hey, GitHub! sistemi sesli komutla kod yazmak ve düzenlemek dışında geliştirme ortamı ayarlarını değiştirmek veya kod tabanında gezinmek için (örneğin Hey, GitHub! 34. satıra git) gibi ifadelerle kullanılabilecek. Teknoloji GitHub Next mühendisleri ve araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından geliştiriliyor.

Hizmetin test sürümünün nasıl bir şekilde çalıştığını görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hey, GitHub! şimdilik sadece Visual Studio Code Da kodlama yaparken kullanılabiliyor. Kodlama yardımcısı GitHub Copilot, Microsoft ve OpenAI tarafından 2021 Haziran tarihinde tanıtmıştı. Yapay zeka destekli bu araç 22 Haziran 2022’de tam erişime açıldı. Aylık tam 10 dolar gibi bir ücreti var.

Yorum Yap