1. Ana Sayfa
  2. Dijital

İnsansı robot Tesla Bot görselleri yayınlandı!

İnsansı robot Tesla Bot görselleri yayınlandı!
İnsansı robot Tesla Bot Görselleri Yayınlandı!
0

Tesla Bot adı altında çıkan insansı robot, Tesla Optimus projesi adı altında yerini almış durumda. 2023 itibari ile üretime alınması planlanıyor. Bu konu hakkında geçtiğimiz haftalarda bir açıklama için karşımıza çıkan Elon Musk, robotun Tesla Al Day kapsamında çalışır prototip haliyle karşımıza çıkacağından bahsetmişti. Kısa süre önce Tesla resmi sitesinde görselleri yayınladı. İnsana çok benzeyen tasarımı oldukça dikkat çekiyor. Robotun arka planında çok büyük ve yetenekli bir ekibin olduğunu belirten Elon Musk, robotun nihai görevinin rutinleşmiş can sıkıcı görevleri üstlendiği, gelişmiş insansı yapay zeka sistemleriyle donatıldığını ve 60 kg olduğunu belirtti.

Tesla Bot’un insansı yapay zekası

İnsansı Robot Tesla Bot

tesla-bot

Elon Musk, geçtiğimiz tarihte ‘’Tesla Bot’un aynı bir insan gibi kendine has kişilikleri olacak’’ dedi. Tesla Bot’un sahibine göre kişilik özelliklerini şekillendireceği ve üstlendiği görevlerin yanı sıra bir de sahibine arkadaş olacağını da belirtti.
Elon Musk’dan dudak uçuklatan açıklama

Elon Musk Açıklama

Robot-İnsan

Elon Musk’a göre ileriye dönük risklerin başını düşü ve hızla azalan oranları çekiyor. Musk, çalışacak yeterince insanın bulunamadığını ve gelecekte oluşacak boşluğu insansı robotların dolduracağını söylüyor. Musk’ın çarpıcı bir açıklaması da şöyle: ‘’İnsanlar üremeye devam etmezse, medeniyet çökecek!’’

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap