1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Instagram web arayüzü yenileniyor: İşte yeni tasarımı.

Instagram web arayüzü yenileniyor: İşte yeni tasarımı.
Instagram web arayüzü yenileniyor: İşte yeni tasarımı.
0

Instagram iPad uygulaması bekleyenler için üzen o açıklama geldi. Meta sözcüsü, iPad için özel bir uygulama geliştirmek yerine Instagram web arayüzünün iyileştirebileceğini söyledi. Yeni Instagram arayüzü de bazı kullanıcıları için aktif.

Instagram iPad uygulaması çıkmayacak
Instagram, yıllardır kullanıcıların iPad’de görmeyi beklediği uygulamalardan birisi. Tablette Instagram kullanmak mümkün olsa da iPad için özel olarak tasarlanmış Instagram uygulaması çıkmadı; Meta sözcüsü Christine Pai’nin açıklamasına göre bakılırsa hiç çıkmayacak. Anlaşılan o ki, şirket, web arayüzünü daha iyi bir hale getirmek için çalışacak.
Instagram web arayüzü geliştirilecek.

Meta sözcüsü Pai, “Instagram web deneyimini iyileştirmenin yolları üzerinde sürekli çalışma yapıyoruz. Kısa süre önce Instagram.com’u modernize etmek için gezinmeyi geliştirmek, video deneyimini optimize etmek ve direkt mesajlaşmayı (DM) daha sürükleyici hale getirmekle dahil birtakım güncellemeler yaptık.” diyor.

Yeni Instagram görünümü bazı kullanıcılara açıldı.

Yeni Instagram arayüzü ile karşılaşan kullanıcılar, gezinme menüsünün sol yana taşındığını ve DM deneyiminin webe daha uygun olduğunu söyliyor. Ayarlar, kayıtlı gönderiler veya hesap değiştirme seçeneklerine artık profil resminin altından gizli bir şekilde değil, daha fazla menüsünden kolayca ulaşabiliyor. Ayrıca butonlar yalnızca simge şeklinde gözükmüyor, hangi butonun ne işe yaradığı (hangi menüye yönlendirdiği) ap açıkça görülüyor. Instagram’ın bu yeni web arayüzü birçok kullanıcılara açılmış durumda. Bazı kullanıcılar ise gezinme butonlarının üstte olduğu eski Instagram arayüzünü görüyor.

İlginizi Çekebilir
Amazon FBA Nedir?

Yorum Yap